10 milionów złotych przekaże Fabryka Mebli Forte na budowę pasa startowego w Suwałkach. Dnia 2 sierpnia 2017 r. Czesław Renkiewicz oraz Maciej Formanowicz, prezes zarządu spółki podpisali w tej sprawie umowę. Budowa wartego około 16 milionów pasa startowego w sąsiedztwie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozpocznie się jeszcze w tym roku.

podpisanie-umowy-z-forte-na-lotnisko-1

– To ewenement na skalę nie tylko naszego województwa, ale też całego kraju by prywatna firma przekazała samorządowi tak olbrzymie środki finansowe. Nigdy nie słyszałem o takim geście. Bardzo serdecznie dziękuję za ten akt i tak dobrą współpracę pomiędzy miastem Suwałki a Fabryką Mebli Forte – mówił na chwilę przed podpisaniem umowy Czesław Renkiewicz.

– Forte posiada na terenie Suwałk fabrykę mebli i jest w trakcie realizacji inwestycji, na którą składają się hala magazynowa, zakład produkcji płyt wiórowych i planowana fabryka mebli wraz z infrastrukturą logistyczną. Inwestycja warta blisko 700 milionów złotych powstaje na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Dubowie. Docelowo zatrudnionych zostanie tam ponad 1000 osób. Aktualnie jest to największa tego typu inwestycja realizowana nie tylko w Polsce, ale też Europie, dlatego w interesie Forte jest zapewnienie odpowiedniego dostępu do zakładów zlokalizowanych na terenie Suwałk. Cała inwestycja jest bardzo kosztowna w związku z czym musimy zapewnić sobie ciągłość procesu w pracy fabryk – powiedział Maciej Formanowicz, prezes zarządu Fabryki Mebli Forte.

Jak zapowiedział, w trakcie spotkania Czesław Renkiewicz, jeszcze w sierpniu zostanie ogłoszony przetarg na budowę pasa startowego. Prace budowlane rozpoczną się na przełomie września i października tego roku. Nowy pas startowy powinien być gotowy do użytku we wrześniu 2018 roku. W listopadzie 2018 roku zostanie wykonana rejestracja zmian na lotnisku w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego i tym samym obiekt zostanie dopuszczony do użytkowania.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykuł300 mln na klastry
Następny artykuł
Redakcja OZEON
Serwis internetowy OZEON to nie tylko aktualności, przeglądy produktów ale też podręczne narzędzia dla osób interesujących się ekologią. Partnerzy portalu komunikują na bieżąco o promocjach, szkoleniach, nowych referencjach oraz prezentują swoje produkty. Serwis wzmocniony jest poprzez Facebook, Instagram oraz Twitter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ