Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk polecił Prezesowi Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysławowi Dacy przegląd procedur postępowania w przypadku potencjalnych sytuacji powodziowych na terenie Polski oraz zalecił zintensyfikować działający już monitoring sytuacji hydrologicznej w kraju.

Wody Polskie na bieżąco monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach retencyjnych. Na stronach Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej oraz na stronie głównej Wód Polskich codziennie publikowane są komunikaty o sytuacji hydrologicznej. Natomiast w okresach, gdy na wielu rzekach występują podwyższone stany wód oraz przekraczane są stany alarmowe, Wody Polskie publikują dodatkowe komunikaty prasowe.

W piątek 9 lutego w siedzibie Wód Polskich w Warszawie odbędzie się spotkanie zainicjowane przez prezesa Dacę z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz 11 regionalnych zarządów gospodarki wodnej. Na spotkaniu zostanie szczegółowo omówiony aktualny stan hydrologiczno-meteorologiczny kraju. Podczas narady omówione zostaną również procedury postępowania oraz komunikacji w przypadku zagrożenia wystąpienia m.in. powodzi.

Źródło: Biuro Prasowe MGMiŻŚ

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułGminy zakładają klastry
Następny artykułTargi ENEX napędzają energię
Redakcja OZEON
Serwis internetowy OZEON to nie tylko aktualności, przeglądy produktów ale też podręczne narzędzia dla osób interesujących się ekologią. Partnerzy portalu komunikują na bieżąco o promocjach, szkoleniach, nowych referencjach oraz prezentują swoje produkty. Serwis wzmocniony jest poprzez Facebook, Instagram oraz Twitter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ